tipy

Ako sa pripraviť na nákupy počas výpredaja?

Letné a zimné výpredaje, ako aj ďalšie akcie organizované obchodmi, sú skvelou príležitosťou obnoviť váš šatník pridaním nových kúskov. V období cenovej šialenstva je však ľahké urobiť chybu. Skontrolujte praktické rady, vďaka ktorým uskutočníte úspešné nákupy počas výpredaja!

Po prvé – pripravte si nákupný zoznam.

Ak nechcete skončiť so skriňou plnou pekných, ale zriedka používaných odevov, pripravte si zoznam pred nákupom. Čo by malo byť na ňom?

Najprv si prezrite svoj šatník. Zamyslite sa, čo skutočne potrebujete, aby ste počas výpredaja nekúpili nepotrebné veci, ktoré oblečiete raz alebo dvakrát, alebo vôbec.

Výpredaje sú skvelou príležitosťou kúpiť základné oblečenie za výhodnú cenu, napríklad kvalitné rifle, nadčasovú bielu košeľu, klasický béžový trenčkot alebo bundu v štýle ramones.

Po druhé – využívajte kamenné obchody a internetové obchody.

Milujete návštevy v obchodoch a prezeranie si medzi vešiakmi? V takom prípade by ste sa mali do obchodného centra vydať krátko po jeho otvorení, keď v ňom ešte nie sú davy.

Ak nemáte radi hluk a dlhé fronty do skúšobných kabínok počas výpredaja, vyberte si internetové obchody. Tam tiež nájdete atraktívne zľavy, a mnoho obchodov navyše ponúka zľavové kódy a bezplatné doručenie, vďaka čomu sú nákupy ešte lacnejšie a pohodlnejšie.

Po tretie – vždy premýšľajte predtým, ako sa rozhodnete.

Ak ste našli zaujímavý kúsok na výpredaji, predtým ako ho kúpite, zamyslite sa, či spĺňa všetky vaše očakávania a skutočne ho potrebujete.

Môžete využiť populárne pravidlo, ktoré hovorí, že nový kúsok v šatníku by mal zodpovedať aspoň trom ďalším veciam v ňom. Keď teda výpredajová blúza skutočne nezodpovedá príliš veľa kúskov vo vašom šatníku, je lepšie hľadať niečo iné.

Nezakupujte tiež oblečenie, obuv alebo doplnky, ktoré by ste si nevybrali, keby boli drahšie. Ak vás výrobok láka len svojou atraktívnou cenou, môže byť nákup jednoducho neúspešný.

Po štvrté – skontrolujte, či môžete vrátiť neúspešný nákup.

Aj keď sa zdá, že šaty alebo topánky boli dokonalé v čase ich nákupu, môže sa ukázať, že sú skutočným neúspechom. V takej situácii je riešením využitie vrátenia tovaru.

Výmeny sú najjednoduchšie realizovať v internetových obchodoch. Mnoho z nich umožňuje aj vrátenie tovaru zadarmo, napríklad v kamennom obchode alebo poštou. Nezabudnite, že v prípade internetových obchodov môžete využiť vrátenie tovaru do 14 dní. Niektoré obchody tento čas predlžujú a ponúkajú možnosť vrátiť produkty do 30, dokonca 100 dní.

Toto pravidlo sa však nevzťahuje na kamenné obchody. Ich rozhodnutie prijať vrátený tovar je dobrovoľné, preto vždy skontrolujte, či je to možné.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *